Haber

İsrail ordusuna yardım ettiği iddia edilen Kurukahveci Mehmet Efendi’den yalanlama geldi.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin İsrail ordusuna destek amacıyla kahve gönderdiği iddiaları büyük yankı uyandırdı. Boykot çağrıları dile getirilmeye başlanırken iddialar marka tarafından yalanlandı.

BOYKOT ÇAĞRISI YAPILDI

Bir ayı aşkın süredir Gazze’de katliam yapan İsrail ordusuna ait olduğu iddia edilen iki kişi, Kurukahveci Mehmet Efendi’ye ait kolileri taşırken çekilen fotoğrafı yayınladı. Ancak İsrail’in Gazze’deki soykırımı devam ederken, Kurukahveci Mehmet Efendi’nin İsrail ordusuna takviye olarak kahve gönderdiği iddia edildi. Paylaşılan fotoğrafın ardından sosyal medyada boykot çağrıları yapıldı.

“ESASLIK İDDİALARINDAN DOLAYI ÜZGÜNÜZ”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kamuoyuna saygılarımızla, Kurukahveci Mehmet Efendi markasına ilişkin sosyal medya hesaplarında yer alan asılsız ve iftira niteliğindeki, amacı belli olmayan iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Son günlerde ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesini benimsemiş bir ülke olarak marka olarak böyle bir iddiaya konu olmadığımızı ve olamayacağımızı bilmenizi isteriz. 152 yıldır yerli ve milli olan markanın ayakta kalabilmesi her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve inanç temelleri üzerine inşa edilmiş olmasıdır.Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak hem ülkemiz ekonomisine hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyoruz. ve ülkemiz ekonomisine de katkı sağlıyoruz. “Türk kahvesi kültürünün yaşamasına da katkıda bulunuyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu